Kalendář

<<7 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

6 + 3

Exkurze

cílová skupina: široká odborná i laická veřejnost
délka jedné exkurze: 150 minut
místo: přírodní areál Park Rochus

ROZUMNÉ HOSPODAŘENÍ NA ROCHUSU

V průběhu exkurze se účastníci vrátí o několik desítek let až
staletí nazpět do doby, kdy naši předkové využívali toto území. Budeme společně hledat přednosti dřívějšího hospodaření i východiska k udržitelnému využívání této krajiny v dnešní době. Zároveň se budeme snažit poučit z chyb našich předků, neboť nikdy není vše dokonalé. Budeme hledat vhodné aktivity jak území využívat pro život města a regionu a to z pohledu nejen ochranářského, ale i sociálního a ekonomického.
 

ZA SKRYTÝMI POKLADY PŘÍRODY

I když se to na první pohled nemusí zdát, křovinaté stráně na úpatí Černé hory (areál Parku Rochus) skrývají mnohá přírodní tajemství. S účastníky exkurze otevřeme dvířka této pokladnice a provedeme je rostlinou i živočišnou říší lokality. Seznámíme je s typickými druhy, které určují charakteristický ráz zdejší krajiny, a představíme jim vzácné druhy rostlin a živočichů, díky kterým je tato lokalita výjimečná.
 

PUTOVÁNÍ KRAJINOU OD LOVCŮ MAMUTŮ AŽ
K ROZKVĚTU KULTURNÍ KRAJINY

Celé návrší Rochusu se strategickou polohou nad nivou poblíž soutoku řek Moravy a Olšavy bylo osídleno odedávna. Člověk tuto krajinu utvářel tisíce let. Na ose tohoto příběhu ukážeme, jak je důležité správné krajinné plánování. Účastníci uvidí pozitivní i negativní ukázky udržitelné péče o krajinu ze současnosti i minulosti a získají informace o vývoji krajiny od poslední doby ledové. Ukážeme jim meandry řeky Moravy a naznačíme, jak
vypadala údolní niva před regulací řeky i jakou důležitost má zadržování vody v krajině v současnosti. Praktické ukázky hospodaření a péče o krajinu se tedy budou týkat krajiny historické i současné, krajiny s mokřady i krajiny zemědělské, krajiny lužní i pahorkatinné.

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat