Kalendář

<<8 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

8 + 7

Park Rochus se stane živou učebnicí pro ekologickou výchovu a vzdělávání

Při realizaci osvětového a vzdělávacího sub-projektu "Společně k udržitelnému rozvoji", spolufinancovaného z Fondu environmentální odbornosti v rámci Švýcarských fondů, připravuje město Uherské Hradiště a společnost Park Rochus, o.p.s., řadu aktivit zaměřených na ochranu přírody a udržitelný rozvoj. Přírodní areál Parku Rochus se také díky tomuto projektu stane živou učebnicí ekologické výchovy, zejména v tématech udržitelného hospodaření v krajině a ochraně přírody.

O celém projektu jsme Vás již informovali (článek zde). Klíčové vzdělávací téma bylo pojmenováno „Park Rochus – živá učebnice“. Tento název poukazuje na skutečnost, že v přírodním areálu již od roku 2010 probíhají různorodé činnosti směřující k dosažení vhodného rozsahu údržby území a zajištění udržitelného managementu ochrany zdejší přírody. Takto spravované území má rovněž vzdělávací a naučnou funkci, která umožňuje představit odborné veřejnosti význam přírodně-kulturního areálu a zároveň předávat příklad dobré praxe.
Pro demonstraci a vzdělávací využití tohoto ojedinělého propojení udržitelného rozvoje města s praktickou ochranou přírody vzniknou tři originální terénní výukové programy určené žákům a studentům základních a středních škol. Dále budou, zejména pro dospělé návštěvníky, připraveny tři tematické exkurze zaměřené na přírodní areál, jeho blízké okolí, na hospodaření v krajině a na její historický vývoj.
V rámci tohoto tématu bude v Parku Rochus instalován naučný informační okruh. Mezi doplňujícími výstupy je plánován také tištěný a hlasový průvodce areálem, orientační mapa, videodokument nebo odborná hodnotící studie mapující efekty a přínosy projektů realizované v Parku Rochus.
Tento soubor naučných prvků usnadní občanům města i návštěvníkům areálu orientaci při procházkách a výletech v Parku Rochus a umožní jim seznámit se podrobně s jeho zajímavými místy, dochovaným přírodním i kulturním dědictvím. Všichni zájemci o ochranu přírody a tradiční hospodaření tak získají více informací o významu této lokality a moderní ochraně přírody a krajiny i o důležitosti komplexní péče o tento přírodní a kulturně-historický areál.
Park Rochus se tedy vzdělávacími a naučnými aktivitami zapojí do života města, což je role, která tomuto živému klenotu Uherského Hradiště bude slušet daleko více, než jeho nedávná minulost spojená s působením armády a po jejím odchodu s následným divokým zarůstáním lučních ploch do podoby neprostupných houštin střídaných černými skládkami.
 

s textem.JPG, 193x118, 16.83 KB

Projekt „Společně k udržitelnému rozvoji“ je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Project „Together to sustainable development“ is supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union and Ministry of environment.

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat