Kalendář

<<8 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

6 + 1

Podzim na Slovácku

Ve čtvrtek 3. října 2013 uspořádala společnost Park Rochus, o.p.s., u historické stodoly z Břestku a v sadu starých ovocných odrůd pořad pro žáky Základní školy Jarošov.
IMG_1868 upraveno.jpg, 250x166, 40.77 KB
 
Pořad se uskutečnil v rámci výukového programu Návraty k tradici, který společnost realizuje v Parku Rochus od jara letošního roku. Hlavním cílem tohoto programového cyklu je vzbudit u žáků základních i středních škol zájem o přírodu, vlastivědu, historii, tradiční lidovou kulturu i životní prostředí v jejich okolí, a zároveň rozšířit jejich vědomosti ve spojení s praktickými ukázkami přímo v terénu. Park Rochus, o.p.s., při přípravě programu úzce spolupracuje s vedením školy i s pedagogickými pracovníky. 
Tentokrát byl pořad věnován podzimu a některým tradičním zemědělským a řemeslným praktikám, které jsou s tímto obdobím spojeny. Organizátoři rozdělili pořad do tří praktických okruhů. První z nich měl stanoviště nad stodolou a byl věnován zpracování hlíny jako stavebního materiálu. Odborný lektor zde předváděl ruční výrobou nepálených cihel, žáci si zároveň mohli prakticky vyzkoušet některé části výrobního procesu. Další část výukového programu probíhala v sadu starých ovocných odrůd a měla přírodovědné zaměření. Formou interaktivní dílny s řadou výtvarných pomůcek a pracovních listů se žáci dozvěděli, co se v tuto dobu v přírodě děje. Součástí bylo i poznávání vybraných přírodnin z areálu Parku Rochus. Třetí část programu se zaměřila na tradiční zemědělské praktiky při sklizni úrody. Výklad s ukázkami některých pracovních nástrojů byl obohacen o vyorávání brambor koněm a pluhem. Prakticky bylo možné vyzkoušet jejich sběr, třídění a další zpracování. Děti tak ochutnaly pečené brambory v popelu a bramborové placky smažené přímo na plotně sporáku, který obsluhoval sám ředitel jarošovské školy Mgr. Pavel Jančář. Jednotlivé návraty k tradici podpořilo krásné slunečné počasí dotvářející atmosféru barevného podzimu uprostřed zeleného ostrova Uherského Hradiště, jak je Park Rochus někdy nazýván.

 Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat