Kalendář

<<9 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

8 + 7

Rochus změnil žádosti o dotace

Město Uherské Hradiště už neusiluje o dotace pro Park Rochus v rámci velkého stomilionového konceptu, ale formou tří individuálních projektů. Evropská komise se totiž doposud nevyjádřila, jestli původní žádost nesplňuje takzvanou veřejnou podporu, což by znamenalo výrazné krácení dotace.

„Projekt se prakticky nemění, jen už nežádáme o dotaci na tři vzájemně provázané etapy dohromady, ale zvlášť. Čtvrtým střípkem do mozaiky zůstává Mařatský dvůr, který vždy měla realizovat soukromá společnost z vlastních zdrojů,“ vysvětlil Květoslav Tichavský, starosta Uherského Hradiště.
Zastupitelé posvětili výstavbu přírodně-kulturního areálu v březnu 2012 a o čtyři měsíce později Úřad Regionální rady projekt schválil k dopracování. Jenže loni v únoru přišel obrat o 180 stupňů...

„Úřad kvůli zapojení privátního subjektu, který byl přitom podmínkou dotační výzvy, přišel s hrozbou krácení dotace ze 75 na 40 procent, což bylo pro nás neakceptovatelné,“ říká starosta. Jelikož závazné stanovisko, a tedy definitivní ortel k výši dotace mohla vydat jen Evropská komise, radnice požádala o tak zvanou notifikaci, tedy porovnání projektu s pravidly Evropské unie. „Zprávu jsme očekávali koncem února, ale dodnes žádnou nemáme. A proto jsme se rozhodli stáhnout projekt z fronty na dotace regionálního operačního programu, abychom uvolnili cestu k dopracování náhradních dílčích projektů,“ pokračoval Tichavský.

Město Uherské Hradiště už požádalo o dotaci na revitalizaci a zpřístupnění bývalého vojenského výcvikového prostoru Rochus a jeho využití pro kulturně-poznávací formy cestovního ruchu. Obecně prospěšná společnost Park Rochus se pak přidala s Expozicí lidové kultury - muzeem v přírodě.

Jelikož nové dotační tituly už nevyžadují zapojení soukromé investice, prozatím se odkládá výstavba Mařatského dvora, kterou měla v plné výši financovat skupina SYNOT. „Jsme stále připraveni přispívat k regeneraci celého území, včetně výstavby Mařatského dvora, který chápeme jako přirozenou vstupní bránu do Parku Rochus i Vinohradské ulice,“ zdůraznila Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT, která dlouhodobě a výrazně přispívá na projekt Parku Ruchus.

Zdroj: Dobrý den s Kurýrem, 06. 05. 2014 - Vyšlo v čísle: 18/2014

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat