Kalendář

<<8 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

7 + 1

Park Rochus, o.p.s. na TSTTT

Ve dnech 9. – 14. června se v Uherském Hradišti uskutečnil Mezinárodní ekologický festival Týká se to také tebe (TSTTT). Jelikož se jednalo o jubilejní 40. ročník, program festivalu byl adekvátně bohatý a pestrý.

S touto myšlenkou se do akce v rámci projektu Společně k udržitelnému Rozvoji II, který je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce, zapojila i společnost Park Rochus, o.p.s. Ta za své festivalové stanoviště přijala park před obchodní akademií. Zde se rozkládalo několik druhů zajímavých aktivit pro děti i dospělé, jež se tematicky slučovaly v programu s názvem Na tom našem dvoře (13. 6. 2015, 9.00 -15.00).

Většinu běžných hospodářských zvířat, která ještě v nedávné době patřila na každý vesnický dvůr, bylo možno vidět právě zde. Psi, ovce, kozy, koně, husy, kachny, slepice a také včely byli středem zájmu především u dětí. Už samotné reálné setkání a fyzický kontakt s těmito zvířaty, působilo dětem nesmírnou radost. Převážně interaktivní formou byly vedeny všechny rozpravy o významu a způsobech chovu jednotlivých druhů. Diskuze byly vedeny na různých úrovních a dotazy zcela laické i vysoce odborné byly bezezbytku zodpovězeny.

K vidění byly také např. ukázky dojení koz, výroby kozích sýrů i s možností ochutnávky. Kdo neměl chuť na slané, mohl ochutnat slaďoučký med s titulem Tradiční výrobek Slovácka od včelaře Karla Zelinky. Paní Kateřina Husaříková ochotně nechala svézt všechny zájemce na ponících a bača, Vojtěch Molek, z Lidečka i se svou dcerou Terezkou, bavili a udivovali diváky neuvěřitelnou dovedností svých pasteveckých psů při práci s ostatními hospodářskými zvířaty, zejména při volných výletech na Masarykovo náměstí a do okolních ulic.

V průběhu sobotního dne nechyběly ani vědomostní kvízy a hry pro děti, ani tvůrčí dílna zaměřená na zpracování ovčí vlny. Paní Světlana Jálová v ní všem zájemcům pomáhala vyrobit originální filcované figurky (ovečky, koníky, panenky, aj.) a předkládala spoustu inspirace pro vlastní tvorbu.

Přestože horké slunečné počasí v sobotu lákalo spíše k vodě, ulicemi, náměstími a parkem samotným, prošly stovky návštěvníků a všechna stanoviště byla neustále vytížena.

Na základě jednoho festivalového dne se v našem okolí počet chovatelů hospodářských zvířat jistě nezvýší, rozhodně se však zvýšil zájem o ekologičtější formy hospodaření a způsob života, který přinesl jisté zamyšlení nad těmito otázkami, a o to vlastně šlo.

 

Logo SKUR II_modrá_web.jpg, 448x163, 1.76 MB

Projekt „Společně k udržitelnému rozvoji II“ je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce.
Project „Together to sustainable development II“ is supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat