Kalendář

<<8 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

7 + 5

Kdo si hrál, nezlobil

I za mírně chladného počasí přišly 26. 9. 2015 desítky dětí, s rodiči i bez, do areálu Parku Rochus na zábavné odpoledne plné her.

Původním záměrem celé akce s názvem Kdo si hraje, nezlobí, bylo prožít odpoledne v přírodě, bez moderních hraček, tabletů, herních konzolí a podobných vymožeností dnešní doby, které člověka spíše nutí zdržovat se v interiéru svého domova. Jenže jak to zařídit? Umíme sebe nebo i své děti zabavit na několik hodin bez patřičného sportovního vybavení, bez sofistikovaných herních pomůcek a rekvizit, jen tak, na zelené louce?

ANO, UMÍME!

Stačilo jen zapátrat v paměti a vzpomenout si na hry svého dětství. Různé druhy generací společně vzpomínaly na oblíbené hry, na jejich pravidla, pointy a hlavně zážitky, které jim přinášely.

Skupinové hry, jako např. Na sochy, Čáp ztratil čepičku, Chodí pešek okolo, Obíhaná, Na krvavého dědka, Honzo vstávej, a další nacházely větší či menší ohlas, podle nálady dětí ve skupině, podle šikovnosti lektorů i podle celkové momentální atmosféry. Když se však na malou chvíli udělala přestávka při vedení her, jakoby děti neuměly vypnout. Rozdováděné běhaly po trávě, naháněly se, strkaly se, skákaly do kopky čerstvě posečené trávy, padaly na zem nedopatřením i schválně a hlavně bez přestání. Člověk, až chvílemi nabýval pocit, že dostaly dárek nejdražší ze všech možných. Kus zelené louky, neomezenou volnost, prostor, kde mohou křičet, běhat, prostě řádit.

Od té chvíle nebylo potřeba lektorů ani vedení ke hrám. Stačilo děti pouze popostrčit k jinému druhu zábavy a pak už si vystačily samy. Pravda, u počítače by se tolik neumazaly, ale věřte nebo ne, žádný z rodičů si nestěžoval ani svým potomkům nenadával.

Proto lze s jistotou říct, že Kdo si ten den hrál, nezlobil.

 

Logo SKUR II_modrá_web.jpg, 448x163, 1.76 MB

Projekt „Společně k udržitelnému rozvoji II“ je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Project „Together to sustainable development II“ is supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.

 

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat