Kalendář

<<8 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

8 + 4

22. Kdo bude financovat provoz muzea? Nevystavuje se město tímto projektem nebezpečí, že bude muset každý rok poskytovat mnohamilionové dotace?


Když město převzalo areál bývalého vojenského cvičiště od armády, muselo aktuálně řešit, jak to udělat, aby právě každoroční mnohamilionové dotace z vlastního rozpočtu do údržby celého území vkládat nemuselo. Pokud by s areálem nedělalo nic, jistě by kritika takovýto postoj odsoudila a označila ho za macešský. Z tohoto důvodu vznikla koncepce trvale udržitelné rozvoje Parku Rochus skládající se z několika integrovaných, vzájemně propojených projektů. Ze stejného důvodu byla také založena společnost Park Rochus, o.p.s., která připravuje projekční podklady a následně dotační žádosti do všech dostupných dotačních titulů. A právě muzeum v přírodě, jako instituce zaměřená na kulturní a environmentální vzdělávání, může být dílčím, přesto však významných projektem, díky kterému lze finanční prostředky pro realizaci zajistit. A to i s ohledem na celé širší území Parku Rochus.
Plán financování realizace Parku Rochus je založen na možnostech, díky kterým jsou veřejně prospěšné areály, úpravy veřejných prostranství, kulturní akce a vzdělávací projekty, stejně jako ochrana a záchrana přírodního a kulturního dědictví podporovány řadou dotačních titulů od místních až po evropskou úroveň. V rámci PPP projektů a marketingově řízeného fundraisingu je při přípravě obecně prospěšné činnosti v areálu také nutné usilovat o dary soukromých fyzických a právnických osob. Bez podpory mecenášů by v historii lidské civilizace vzniklo mnohem méně míst, prostorů a budov, které dnes označujeme za přírodní a kulturní dědictví. Takto je a bude postupně získávána podstatná část zdrojů na revitalizaci přírodních ploch, výstavbu expozic muzea v přírodě i údržbu celého areálu. U provozních nákladů lze v budoucnu počítat i s částečným vykrytím z postupně generovaných příjmů, např. ze vstupného.

zpět na seznam otázek
 

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat