Kalendář

<<8 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

9 + 7

V Parku Rochus je realizován projekt podpořený Fondem environmentální odbornosti

V rámci osvětového a vzdělávacího sub-projektu "Společně k udržitelnému rozvoji", spolufinancovaného ze Švýcarských fondů, zkvalitní město Uherské Hradiště svůj udržitelný rozvoj a Park Rochus se stane živou učebnicí ochrany přírody a udržitelného hospodaření v krajině.

Město Uherské Hradiště společně s obecně prospěšnou společností Park Rochus, o.p.s., která je hlavním partnerem projektu, zahájilo v dubnu 2012 prvními aktivitami realizaci sub-projektu Společně k udržitelnému rozvoji (dále také „projekt“). Tento projekt zvítězil mezi 88 konkurenčními projekty z celé České republiky, přihlášenými do grantového řízení Fondu environmentální odbornosti, vyhlášeného Ministerstvem životního prostředí ČR v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce.

Dvouletý projekt byl započat na jaře 2012 a bude probíhat do konce února 2014. Hlavní cílem je integrace, zvýšení kvality, výzkum a rozšíření stávajících příkladů dobré praxe udržitelného rozvoje města Uherského Hradiště s aktivním zapojením místní samosprávy, veřejné správy, odborné i angažované široké veřejnosti, škol, neziskového sektoru a dalších spolupracujících organizací do jednotlivých aktivit projektu.

Projekt je členěn do čtyř tematických okruhů, které na sebe obsahově navazují a vzájemně se prolínají. Ve městě se v rámci prvního okruhu aktivit budou například monitorovat místa a nocoviště ohrožených netopýrů nebo hnízdiště rorýsů. Monitoring fauny a flóry také proběhne v Parku Rochus a to včetně mapování míst výskytu invazních druhů rostlin v areálu. Součástí těchto odborných studií budou i návrhy a doporučení pro vhodný budoucí přírodovědný management přírodního areálu na Rochusu.

Další dva okruhy projektu jsou zaměřeny zejména na podporu realizace místní Agendy 21 v Uherském Hradišti, zejména akcí a kampaní o životním prostředí pro veřejnost, jedná se například o kampaň Týden pro Zemi. Nedílnou součástí jsou také akce, na nichž se veřejnost aktivně zapojí do plánování rozvoje města i ochrany životního prostředí na akcích jako je Veřejné fórum o rozvoji města nebo Stromy pro Rochus

Výhradně aktivitám Parku Rochus je věnován nejrozsáhlejší tématický okruh projektu nazvaný Park Rochus – živá učebnice, který má za cíl představit široké veřejnosti přírodně-kulturní areál jako příklad dobré praxe v péči o přírodu a udržitelné hospodaření v krajině.

V rámci projektu byl již v Parku Rochus zahájen odborný přírodovědný monitoring flóry i fauny a uskutečnila se první akce pro veřejnost - Otevírání pastvin na Rochusu, které proběhlo 12. května 2012.

 

s textem.JPG, 193x118, 16.83 KB

Projekt „Společně k udržitelnému rozvoji“ je podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Project „Together to sustainable development“ is supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union and Ministry of environment.

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat