Kalendář

<<9 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

3 + 2

Představení Parku Rochus

Popis lokality

Popis lokality

Lokalita Rochus, kde přírodně-kulturní areál Park Rochus vzniká, je bývalým vojenským cvičištěm. Dnes představuje zelený ostrov tvořený mozaikou křovin a lučních porostů uprostřed intenzivně zemědělsky obhospodařované a urbanizované krajiny.
Naučný okruh Parkem Rochus

Naučný okruh Parkem Rochus

Naučný okruh Vám pomocí jednotlivých zastavení představí přírodovědné i historické zajímavosti, ukázky udržitelného hospodaření a typické části krajiny tohoto území. Trasa vede z velké části Evropsky významnou lokalitou Rochus, která je součástí evropské soustavy chráněných území Natura 2000. Délka okruhu je 2,3 km a nachází se na něm celkem 9 zastavení.
Příroda a její ochrana

Příroda a její ochrana

Lokalita Rochus představuje členité území tvořené pestrou mozaikou vegetačních prvků, která vznikla díky různé intenzitě obhospodařování a využívání tohoto území. Po ukončení činnosti armády se zde vyvinula unikátní divoká krajina s hodnotnými přírodními prvky.
Komponovaná krajina

Komponovaná krajina

Je kostrou, hlavní náplní a tedy budoucím šperkem celého návrší Rochusu. Přírodní prostor bude doplněn o výsadby alejí i další sadové úpravy.
Kaple svatého Rocha

Kaple svatého Rocha

Barokní kaple sv. Rocha je dominantou celého areálu a významným poutním místem. Kaple byla vystavěna jako připomínka morové rány, která v roce 1680 postihla Uherské Hradiště. V roce 2009 byla obnovena do podoby původního poutního kostelíka.
Ovocné sady

Ovocné sady

Součástí přírodního areálu jsou dva vysázené ovocné sady tvořené pestrou mozaikou starých ovocných odrůd Uherskohradišťska a Uherskobrodska. Dříve se tyto odrůdy v našem regionu běžně pěstovaly, dnes však z krajiny mizí a stávají se vzácnými klenoty našeho přírodního dědictví.
Projekty a záměry připravované v areálu

Projekty a záměry připravované v areálu

Představujeme Vám originální záměr regenerace jedinečného přírodního prostoru v Uherském Hradišti, které bývá nazýváno srdcem Slovácka. Prostor bývalého vojenského cvičiště na Rochusu díky odchodu armády z Uherského Hradiště poskytuje jedinečnou možnost učinit z rozsáhlé, dosud opomíjené části našeho města příjemnou rekreační i poznávací zónu.
Park Rochus v otázkách a odpovědích

Park Rochus v otázkách a odpovědích

Při debatách a besedách s veřejností na téma projektu regenerace bývalého vojenského cvičiště zaznívá často řada opakujících se dotazů. Vysvětlující odpovědi naleznete právě v této části našich webových stran.
Děti, víte že...

Děti, víte že...

Na vstupních tabulích do Parku Rochus, je několik otázek. Pokud si nejste jistí některou správní odpovědí, můžete své pochybnosti ověřit právě zde.
© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat