Kalendář

<<8 / 2022>>
MoTuWeThFrSaSu
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Zobrazit kalendář

Fotogalerie

Interaktivní mapa areálu

Interaktivní mapa areálu

Virtuální prohlídka areálu

(zobrazí se v novém okně)

Virtuální prohlídka areálu

Napište nám

Park Rochus, o.p.s.

Studentské nám. 1531
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: +420 576 776 552
E-mail: info@parkrochus.cz
www.parkrochus.cz

 

Podrobné kontakty

6 + 3

Slovácké slavnosti vína - poprvé i na Rochusu

Jedna z největších kulturně-společenských událostí Uherského Hradiště, Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, bude mít svou programovou nabídku i v muzeu v přírodě na Rochusu.

V sobotu 10. září nabídne muzeum v přírodě interaktivní program pro děti i dospělé.

Již ve 14.00 hodin se návštěvníkům otevřou brány areálu, aby mohli nahlédnout do expozic a zažít, vyzkoušet či ochutnat vybrané segmenty tradiční lidové kultury. Nastrouháme a našlapeme zelí do škopku, navaříme povidel, vypresujeme vinný mošt, vyrobíme strašáka na pole a do vinohradu a budeme i malovat na sklo. K tomu všemu nemůže chybět pohárek dobrého vína a slovácká písnička.

S cimbálem, v pořadu "Vínečko, ne voda", který začne v 15.00 hodin, si přijdou zazpívat mužské sbory z blízkého i vzdálenějšího okolí (z Vápenic, Skalice, Ratiškovic, Kudlovic a Kunovic). A komu by to nestačilo, může po ukončení pořadu až do 18.00 hodin pokračovat ve zpěvu s hudebním uskupením DUO GRAŽ (Lubomír Graffe a Jaromír Žižka). No a to už bude asi nejvyšší čas přesunout se do víru zábavy Vinohradské ulice.

Komu se k nám nechce šlapat pěšky či na kole, může se svézt vláčkem z Palackého náměstí (v sobotu se zastávkou ve Slovácké tržnici a Vinohradské ulici).

Neděle, 11. září bude ve znamení spontánního muzicírování malých i velkých muzikantů

Vínečko ne, voda! Tak zní název nedělního pořadu, který začne ve 14.00 hodin a s malou nadsázkou zohledňuje předchozí večer a noc. To však neznamená, že by v neděli víno neteklo. Jen bychom se v poslední den slavností rádi více pověnovali rodičům a hlavně jejich dětem.

Jelikož je v Uherském Hradišti a jeho okolí mnoho folklorních souborů, pěveckých sborů, krúžků a chas, jenž jsou doprovázeny řadou cimbálových muzik, jsou mezi námi i muzikanti, kteří v žádné muzice či kapele nehrají a rádi by si to alespoň vyzkoušeli.

Proto jsme se domluvili a v pravidelných intervalech chceme pořádat takováto setkání pro malé i velké muzikanty, kteří se chtějí něčemu přiučit, dát o sobě vědět nebo se jen prostě volně pobavit u lidové písničky. Jádro tohoto folklorního "jam sessionu" budou vždy tvořit zkušení muzikanti. Pokud chcete být u startovního výstřelu muzicírování, přijďte i s hudebním nástrojem, rádi vás přivítáme.

Aby si na své přišli i tanečníci a tanečnice, uskutečníme v rámci programu (po vzoru Klubu kultury v Uherském Hradišti) tzv. TANČÍRNU, jejíž ústředním tématem budou lidové taneční hry. Nečekejte žádné naleštěné parkety a taneční sál. Jako za časů našich babiček se vydovádíme u chalupy na trávě. Koordinátorem tančírny budou holky a kluci z FS CIFRA, kteří vás naučí hry jako je klobúkový, trefa, holúbek, aj.

Opět bude k dispozici vláček, takže už se není na co vymlouvat ;)

Program SSV a OP 2016

© 2015 - Park Rochus - kulturně rekreační areál • Realizace web studio dat